مقدمه ای بر هنرهای هفتگانه ، در طول تاریخ ، هنر ذاتاً با زندگی بشر پیوند خورده است ، به عنوان وسیله ای برای بیان و به عنوان یک زبان جهانی که در آن زیبایی و زیبایی شناسی غالب است. در یونان باستان بود که تقسیم بندی بین هنرهای عالی بوجود آمد ، ایجاد شده برای چشم و گوش و کمتر اشکال هنری که لمس تر بودند. از هنرهای عالی امروزه 6 مورد به عنوان هنرهای زیبا شناخته می شوند ، به علاوه یکی که در قرن بیستم اضافه شده است.

یونانیان باستان کسانی بودند که پایه را ایجاد کردند ، اما اولین بار اصطلاح هنرهای زیبا در قرن پانزدهم توسط چارلز باتو انجام شد.

هنرهای هفتگانه عبارتند از :

  • موسیقی
  • حرکات موزون (رقص)
  • هنرهای ترسیمی
  • هنرهای تجسمی
  • هنرهای ادبی
  • هنرهای نمایشی (تناتر)
  • سینما

هنرهای تجسمی (معماری -مجسمه سازی و…)

معماری اولین هنرهای زیبا است ، به دلیل نبوغ و استفاده زیاد از زیبایی شناسی مورد نیاز برای ایجاد ساختمانهایی که با فضا هماهنگ هستند و به مرور زمان دوام می آورند. برای یونانیان باستان ، با داشتن بناهای با بنای یادبود مانند پارتنون و معمارانی مانند پارمنیو که وظیفه احداث اسکندریه را بر عهده داشت ، معماری یکی از اساسی ترین جنبه های تمدن و هنر در حال ساخت بود.

هنرهای تجسمی یکی از هنرهای هفتگانه معماری Architecture
آکروپلیس یونان ( معماری)

مجسمه سازی یکی دیگر از 7 شکل هنرهای زیبا است. ظرفیت استفاده از این توانایی برای ایجاد اشکال و اشکال سه بعدی از زمان های بسیار قدیم شناخته شده است ، و امروزه هنوز هم یکی از اشکال اصلی هنر محسوب می شود. مجسمه ها از هر ماده ای ساخته می شوند و می توانند با تراش ، مونتاژ ، قالب ریزی ، ریخته گری …

مجسمه سازی یکی از هنرهای هفتگانه Sculpture
مجسمه سازی

هنرهای ترسیمی ( نقاشی و…)

در میان 7 شکل هنرهای زیبا ، نقاشی شاید یکی از شناخته شده ترین رشته ها باشد. از زمان باستان ، مردم از آن به عنوان نوعی بیان و مکانیزمی برای گرفتن واقعیت استفاده می کردند. در طول تاریخ صدها هنرمند مشهور وجود داشته است ، بنابراین جای تعجبی نیست که امروز یکی از محبوب ترین و مورد استقبال ترین هنرهای زیبا باقی مانده است.

نقاشی یکی از بهترین هنرهای هفتگانه painting
نقاشی

موسیقی

توانایی استفاده از سازها برای ایجاد صداهای زیبا ، موسیقی را بدون شک یکی از هفت هنر زیبا می کند. این شکل از خلقت ، بشریت را از وجود خود همراه کرده است ، زیرا نوعی ارتباطات است بلکه هنری است که بیش از هر چیز لذت ایجاد می کند. این یکی از پایین ترین رویکردهای هنر زیبا است.

music موسیقی هنرهای هفتگانه
موسیقی

خرید و فروش و اجاره تجهیزات هنری در سایت آرت هود

ادبیات و هنرهای ادبی

ادبیات نوعی هنری است که از کاربرد کلمات برای خلق استفاده می کند. اگرچه می گوییم فقط ادبیات است کهبین هنرهای هفتگانه، هنر زیبایی است ، شعر نیز در این قالب گنجانده می شود. هر دو با قطعات و نویسندگانی که بدون شک فی نفسه یک اثر هنری هستند ، کمک های بی نظیری به بشریت ارائه داده اند.

ادبیات the literature هنرهای هفتگانه آرت هود arthoud
ادبیات

حرکات موزون و رقص

رقص به دلیل استفاده از حرکات شدید بدن تا ضربان موسیقی بخشی از 7 هنر زیبا است و این به عنوان یکی از زیبا ترین ابزارهای بیان است که می توانیم از آن لذت ببریم. رقص به عنوان شکلی از بیان ، تعامل معنوی ، ارتباط اجتماعی و ارتباطات غیرکلامی استفاده می شود.

dance dancing رقص حرکات موزون
حرکات موزون

تئاتر

بدون شک ، تئاتر دارای مهارت کاملی از مهارت ها است ، از نویسندگی گرفته تا مناظر ، جهت و تفسیر بازیگران. این رویه قبلاً در تمدن های یونان و روم رواج داشته است و نه تنها به عنوان راهی برای انتقال پیام ، بلکه به عنوان راهی برای بیان احساسات مورد استفاده قرار گرفته است. اگرچه ممکن است نمایشنامه های شکسپیر به عنوان ادبیات طبقه بندی شود ، اما چه کسی می تواند بگوید که هرکدام از تعابیر هالمت یک اثر هنری نیستند؟

تئاتر هنرهای هفتگانه Theater
تئاتر

سینما

آخرین و مهمترین هنرهای هفتگانه هنر هفتم است: سینما. در قرن بیستم توسط ریکیوتو کانودو ، نظریه پرداز و منتقد سینما به این لیست اضافه شد ، وی که در ‘مانیفست هفت هنر’ در سال 1911 اصطلاح هنر هفتم را ابداع کرد تا فیلم را در زمره هنرهای زیبا قرار دهد. امروزه این وسیله یکی از محبوب ترین ابزارهای بیان هنری در جهان است که دارای قطعات سمعی و بصری با ارزش زیادی است که در میان محققان و علاقه مندان به فیلم کلاسیک محسوب می شود.

سینما cinema
سینما

کاریابی هنری در سایت آرت هود

منبع

آرت هود در یوتیوب