انواع سبک های نقاشی

نقاشی ، هنر پاشیدن رنگها با کمک برس به روش خاصی برای ایجاد یک هنر است. آثار این هنر را می توان تقریباً در هر سطحی انجام داد و می تواند بصورت دیجیتالی (روی رایانه) یا دستی با استفاده از رنگ و برس باشد. انواع مختلفی از مواد برای ترسیم مانند شن ، کاغذ ، خاک رس و موارد دیگر وجود دارد. نقاشی همه چیز در مورد خلاقیت است ، بنابراین هنرمندان فقط به ماده و ماده محدود محدود نمی شوند ، این یک روند رو به رشد است.

انواع مختلفی از سبک های نقاشی وجود دارد اما سبک مدرن بیشترین درخواست را دارد ، به هنرمند اجازه می دهد ایده های خود را بر روی بوم با مخلوطی از مدرنیسم ، تکنیک های انتزاعی و سورئال ارائه دهد. سبک های مختلف مانند هنر انتزاعی ، هنر مفهومی ، هایپرئالیسم ، هنر پاپ ، آینده گرایی ، امپرسیونیسم و غیره وجود دارد. به عنوان هنرمند می توانید بر روی سبک های منفرد یا ترکیبی از سبک ها تمرکز کنید.

انواع تکنیکهای نقاشی

 • رنگ روغن
 • آبرنگ
 • پاستلی
 • اکریلیک
 • دیجیتال
 • Ink Wash Painting یا Literati painting – جوهر سیاه چینی
 • واکس داغ یا Encaustic
 • اسپری
 • دیواری فرسکو – تکنیک دیواری
 • گواش – محیط آبرنگ مات
 • سبک مینا
 • تمپرا (ماندگاری بسیار زیادی دارند)
 • شن و ماسه .. و غیره

رنگ روغن

نقاشی رنگ روغن می تواند برای مبتدیان کار دشواری باشد. رنگ روغن تقریباً برای انواع سبک ها مناسب است. شما با بافت صاف رنگ کار می کنید و رایحه ای فوق العاده دارد. در رنگ روغنی از مقداری روغن خشک کننده به عنوان چسب دهنده رنگدانه ها استفاده می شود که باعث ایجاد احساس کره ای فوق العاده به رنگ می شود. رایج ترین روغن های خشک کن که به عنوان چسب استفاده می شوند روغن گردو ، روغن دانه کتان ، روغن هسته خشخاش و بسیاری دیگر هستند. رنگ روغن برای اولین بار در قرن پنجم توسط هنرمندان هندی و چینی مورد استفاده قرار گرفت ، اما فقط در قرن 15 محبوب شد.

35 تا از زیباترین آثار رنگ روغن از هنرمندان برتر سراسر جهان رنگ روغن

 رنگ روغن
oil paintings
رنگ روغن

آبرنگ

نقاشی با آبرنگ معمولاً روی کاغذ انجام می شود. در این نوع خاص از ترسیم ، شخص از محلول های آب پایه برای مخلوط کردن رنگ ها و از این رو نام رنگ آمیزی رنگ آب استفاده می کند. در مقایسه با رنگ روغن ، آبرنگ نیز به همین ترتیب کار سختی است. امروزه شما هنرمندان زیادی دارید که با استفاده از آبرنگ ها پرتره هایی با نگاه واقع گرایانه را امتحان می کنند. اختلاط رنگ ها در این امر بسیار مهم است ، زیرا بیش از حد هر چیز سایه رنگ ها را تغییر می دهد.

30 تا از بهترین آثار آبرنگ از برترین هنرمندان سراسر جهان

 آبرنگ
watercolor paintings
آبرنگ

نقاشی پاستلی

از چوب های پاستل به طور معمول برای ایجاد نقاشی های پاستلی استفاده می شود. با استفاده از چوب های پاستل می توانید بلافاصله شروع به کار و رنگ آمیزی کنید ، از همان رنگدانه های اتصال دهنده استفاده می کند ، به غیر از اینکه چوب های پاستل به شکل پودری هستند که با استفاده از یک ماده اتصال دهنده به هم متصل می شوند و آنها به صورت آماده هستند. اگر به دنبال رنگ های خالص و عمیق هستید ، استفاده از چوب های پاستلی بسیار توصیه می شود. پاستل را می توان روی بوم انجام داد ، بنابراین می توانید لایه بندی زیبایی از رنگ ها را با پاستل انجام دهید.

25 نقاشی پاستل زیبا و واقع گرایانه از روبن بلوزو

pastel paintings
 پاستل
پاستل

اکریلیک

اگر به دنبال رنگ آمیزی سریعتر هستید ، بهترین نقاشی اکریلیک است. اینها رنگ های محلول در آب هستند ، با این وجود وقتی اثر کامل شد ، به آب مقاوم می شود. واقعیت جالب این نیست؟ بیشتر علاقه مندان به کار با رنگ های اکریلیک علاقه دارند. برای مجسمه سازی ، قالب سازی ، ویژگی های صورت ، بسیاری از هنرمندان از اکریلیک استفاده می کنند. تمیز کردن برس بعد از آن آسان تر است ، زیرا رنگ های اکریلیک برای شستن آنها فقط به آب نیاز دارند.

30 اثر اکریلیک بیش از حد واقع گرایانه توسط JasondeGraaf – شیشه و انعکاس

 اکریلیک
اکریلیک

ثبت رایگان آگهی در سایت آرت هود

نقاشی دیجیتالی

نقاشی دیجیتال هنر خلق آثار هنری در رایانه است که باعث می شود آن را به آبرنگ ، رنگ روغن یا حتی نقاشی اکریلیک شبیه کند. یک اثر رنگ روغن که به صورت دیجیتالی تهیه شده و رنگ روغن به صورت دستی انجام می شود ، تفاوت های زیادی خواهد داشت ، زیرا شما به تعداد زیادی از بافت ها و ابزارهای دیگر دسترسی دارید که به راحتی در سیستم موجود هستند. بله ، شما نگران نباشید که رنگ برای مدت طولانی ایستاده باشد. شما می توانید همین هنر را با خیالی آسوده و در آسایش منازل خود انجام دهید.

25 تصویر و تصویر دیجیتالی دمنده ذهن توسط سرژ بیرالو

آثار دیجیتالی
digital paintings
نقاشی دیجیتال

نقاشی شن و ماسه

هنر روی ماسه می تواند کاملاً نامرتب باشد و این یک هنر موقت است. خلق اثر روی شن و ماسه را می توان با استفاده از حرکت سریع برای درک نحوه کار هنرمند روی آنها فیلم برداری کرد. این کار معمولاً با کمترین نور انجام می شود ، اما دارای یک نور تمرکز در زیر میز محل ایجاد اثر شن و ماسه است. در این سبک شن و ماسه با استفاده از شن های رنگی ایجاد می شود ، که با استفاده از دستها روی یک سطح ثابت حرکت می کنند. این در بسیاری از کشورها انجام می شود و با چندین نام شناخته می شود ، در هند به عنوان کولام یا رانگولی شناخته می شود.

20 اثر هنری برنده جایزه و نمونه های نقاشی شن

sand animation
هنر روی شن و ماسه
نقاشی شنی

نقاشی بافت – بافتی برای رنگ آمیزی

همه ما دوست داریم که ضربه های قلم مو را روی یک بوم ببینیم ، این یک اثر نهایی چشمگیر است. نقاشی های بافتی بیشتر با رنگ روغن استفاده می شود ، زیرا هنگام کار با رنگ های اکریلیک ، اثرات آنها با خشک شدن اکریلیک از بین می رود. اما رنگ های روغن گران هستند ، بنابراین به عنوان یک جایگزین می توان از اکریلیک ایمپاستو استفاده کرد که روی بافت ها شگفت انگیز است. به غیر از برس های رنگی معمولی ، چاقوهای تخت ، اشیا صاف برای ایجاد آثار بافتی استفاده می شود.

25 نقاشی زیبا با چاقوی پالت بافتی مدرن

هنر روی بافت آرت هود
بافتی

نقاشی مات

مناظر زیبا معمولاً با کمک نقاشی های مات خلق می شوند. از آثار مات در صنعت فیلم و بازی های ویدیویی بسیار استفاده می شود. در صنایع فیلم سازی پس از نهایی شدن ترسیم مات از مکان ها ، مجموعه های بزرگی ایجاد می شوند. بعضی اوقات ساخت محیط هایی مانند افسانه ، علمی تخیلی بسیار گران است ، در چنین مواردی از آثار مات به عنوان صفحه پس زمینه استفاده می شود و با فیلم های دیگر ادغام می شود.

25 نقاشی مات فوق العاده برای الهام گرفتن از شما

 مات
مات

نقاشی با اسپری

رنگ برای رسیدن به نتایج مطلوب معمولاً از بطری اسپری استفاده می شود. بیشتر رنگهای اسپری در خیابانها (هنرهای خیابانی) ، نقاشی های دیواری ، بوم ، چوب ، فلز ، شیشه ، سرامیک و موارد دیگر استفاده می شود. اگر یک بوم بزرگ به همان رنگدانه نیاز داشته باشد ، از روش رنگ آمیزی اسپری برای پوشاندن مناطق برای حضور سریعتر استفاده می شود.

اسپری
اسپری

هنر گرافیتی

هنر گرافیتی بیشتر در ساختمانهای عمومی با / بدون مجوز انجام می شود. گرافیتی به معنای درک عموم مردم نیست ، این نوعی سبک نوشتن یا نقاشی / خط نویسی است که معنای مطلق ندارد. اولین هنرمند آثار دیواری در سال 1967 دانشجوی دبیرستانی بود که برای جلب توجه خانم خود به دیوارها می نوشت. . درصورتی که بسیاری از هنرمندان برای نشان دادن استعداد خود به دیوارهای عمومی متوسل می شدند ، گرافیتی در سال 1980 به یک تکنیک کاملاً شناخته شده در این هنر تبدیل شد.

گرافیتی

11.Ink Wash Painting یا Literati painting – جوهر سیاه چینی نقاشی Ink Wash به نقاشی ادبی نیز معروف است. از جوهر سیاه چینی برای ایجاد این آثار هنری استفاده می شود. جوهر سیاه چینی در کشور آسیا بسیار محبوب است زیرا بیشتر از آن برای خوشنویسی استفاده می شود. سایه های مختلفی از رنگ سیاه با مخلوط کردن آب و جوهر سیاه ایجاد می شود تا قوام مورد نظر ایجاد شود.

12-نقاشی واکس داغ یا Encaustic نقاشی با واکس داغ به نقاشی Encaustic نیز معروف است. در این روش از موم عسل استفاده می شود که ذوب شده و به رنگدانه های رنگی اضافه می شود. در این روش هم از موم سرد و هم از موم گرم استفاده می شود. آثار اِنکوست معمولاً روی بوم چوبی ایجاد می شوند.

13-نقاشی های دیواری فرسکو – تکنیکهای دیواری هنر فرسکو secco معمولاً روی یک گچ آهک تازه ایجاد شده ایجاد می شوند. کبوترهای رنگی محلول آب مخلوط هستند و مستقیماً روی گچ آهک قرار می گیرند ، بنابراین یک اثر ثابت ایجاد می شود. آثار فرسکو سکو از دوره رنسانس وجود داشته است ، می توان این هنرها را در دیوارها و سقف های واتیکان مشاهده کرد.

14. گواش – محیط آبرنگ مات گواش یک محیط آبرنگ مات است که با سایر عوامل اتصال دهنده برای ایجاد هنر استفاده می شود. برای رسیدن به تیرگی در روش گواش ، یک گچ سفید یا رنگ سفید به مخلوط رنگ آب اضافه می شود. گواش را نمی توان مستقیماً روی بوم قرار داد ، زیرا به خوبی اتصال نمی یابد ، اگر می خواهید از آن روی بوم استفاده کنید ، رنگدانه های اکریلیک باید مخلوط شوند. مراقب باشید که رنگ های اکریلیک رقیق نشود ، زیرا ممکن است نقاشی ها ظاهر مورد نظر شما را نداشته باشند.

15. نقاشی های تمپرا – آثار ماندگار نقاشی های تمپر به هنر تخم مرغ معروف است. آنها سریع خشک می شوند و ماندگاری رنگ نسبت به سایرین بیشتر است. زرده تخم مرغ به عنوان یک ماده اتصال دهنده با رنگ استفاده می شود و از آنجا که بسیار گلوتن است ، تمایل به خشک شدن سریعتر دارد. این یکی از قدیمی ترین تکنیک های شناخته شده نقاشی است. به جای تخم مرغ ، گاهی اوقات از آدامس ، گلیسیرین ، کازئین به عنوان ماده اتصال دهنده به مخلوط آب و رنگ استفاده می شود.

16. نقاشی های مینا – هنر با رنگ مینا رنگ های مینای دندان پس از خشک شدن کامل ، براق یا براق می شوند.

17. نقاشی قطره ای – قطره های رنگ همانطور که از نامش پیداست ، رنگ روی بوم می چکد تا آثار هنری قطره ای ایجاد شود.

18. زیر رنگ آمیزی – رنگ آمیزی لایه یک رنگ پایه به بوم اضافه می شود و لایه های بیشتری از رنگ برای ایجاد زیر رنگ های زیبا اضافه می شود.

19. نقاشی تابلویی – نقاشی چند قسمت آثار تابلویی روی چندین صفحه از چوب ایجاد می شوند و بهم متصل می شوند.

20. نقاشی مخملی – هنر روی مواد مخملی این هنر معمولاً روی تکه پارچه مخملی ایجاد می شود.

21. نقاشی برگ – هنر روی برگها / با آنها اثر ایجاد شده روی یک برگ یا ایجاد اشکال برگ با نقاشی به عنوان نقاشی برگ شناخته می شود.

22. نقاشی شیشه معکوس – در این سبک استفاده از رنگ روی شیشه است و وقتی از داخل شیشه نگاه می کنید تصویر قابل مشاهده است.

23. آثار مینیاتوری – نقاشی های کوچک هنرهای مینیاتوری نقاشی های دستی کوچک هستند.

24. اکشن نقاشی – جاروبرقی سریع و مستقیم اکشن پینتینگ هنر سریع و خودجوش با ضربه های قلم موی مستقیم روی بوم است. قطره های رنگ جلوه زیبایی ایجاد می کند.

25. آنامورفوز – نقاشی چشم انداز آنامورفوزیس آثار پرسپکتیو است.

انواع سبکهای نقاشی

انواع مختلفی از سبک های این هنر وجود دارد ، شما می توانید بر روی یک سبک خاص تمرکز کنید یا ترکیبی از سبک ها را انجام دهید. بیشترین سبکهای مورد پسند توسط بیشتر هنرمندان ، سبک غربی است.

 • سبک غربی
 • مدرنیسم
 • کوبیسم
 • سورئالیسم
 • اکسپرسیونیسم
 • سبک انتزاعی
 • امپرسیونیسم
 • فیگوراتیو گرایی / هنر مجازی
 • Art Deco – هنر تجسمی ، معماری و طراحی
 • Art Nouveau – الهام گرفته از طبیعت
 • سبک شرقی
 • سبک چینی
 • سبک ژاپنی
 • سبک کره ای
 • سبک هندی: تانجوره ، مغول ، راجاستانی و پاتاچیترا

ممکن است تحت تأثیر شکل خاصی از سبک نقاشی یا حتی تاریخچه اطراف قرار بگیرید. هر اتفاقی که ممکن است بیفتد .این هنر به معنای گذاشتن خلاقیت درونی شما بر روی یک بوم است که کاملاً آزاد کننده خواهد بود. همچنین کاوش کنید هنر انتزاعی ، آثار منظره ، آثار طبیعت بی جان ، هنر معاصر ، هنر مفهومی ، فوتورئالیسم ، هایپرئالیسم ، سورئالیسم ، مدرنیسم ، امپرسیونیسم ، اکسپرسیونیسم ، نقاشی های پاپ آو ، آثار شکل ، ترسیم بدن ، نقاشی دیواری ، هنر خیابانی ، نگارگری اسلامی ، سبک هندی ، سبک آفریقایی و ودوتا.