قبل از ورود به کلاس های مجسمه سازی که احتمالاً با آنها روبرو خواهید شد ، بیایید نگاهی کوتاه به آنچه که مجسمه سازی در بر دارد ، بیاندازیم:

مجسمه سازی چیست؟

یک مجسمه ، به زبان ساده ، یک شکل سه بعدی است که با مواد و تکنیک های مختلف ساخته شده است تا چیزی را نشان دهد که به طور طبیعی یا چیزی خیالی پیدا می کنید. آیا می توانید به چیزی متناسب با این توصیف فکر کنید؟

مجسمه ساز کیست؟

یک مجسمه ساز خالق ، شخصی است که علاقه زیادی به شکل ظاهری چیزها ، شکل آنها دارد. آنها از دیدگاه دیگری به اشیا نگاه می کنند. در جایی که کسی یک تنه ضخیم را می بیند ، فرم ظریفی را می بیند که از درخت بیرون می آید و این همان چیزی است که بهترین مجسمه ها را قادر می سازد در این هنر سرآمد باشند.

انواع مجسمه ها کدامند؟

با مروری کوتاه در بالا ، می توانیم به این نتیجه برسیم که به احتمال زیاد چه فرم هایی را می بینید و چه چیزی آنها را منحصر به فرد می کند.

برجستگی

بسیاری از مردم با دیدن این نوع مجسمه سازی یا کار بر روی آن آشنا هستند. به طور معمول ، این اشکال از یک سطح صاف بیرون می آیند ، به شکلی که به نظر می رسد ارقام از مواد استفاده شده در حال ظهور هستند. سپس آنها روی یک فضای سه بعدی کاملاً کم عمق قرار می گیرند. مشاهده خواهید کرد که در این شکل ها پس زمینه از اهمیت برخوردار نیست و اشیا را اضافه یا از بین نمی برد. بنابراین می توان پیغام پخش شده را با مشاهده نمایی از جلو درک کرد. در این گروه ، زیر مجموعه هایی به شرح زیر وجود دارد.

sculptures مجسمه

نقش برجسته

اشیاء شکلی نمایشی از پس زمینه بیرون می آیند به طوری که بیشتر شکل در خارج قرار دارد. بنابراین ، شما می توانید دیدی جامع از مجسمه داشته باشید و بنابراین می توانید شکل گیری آن را تقریباً درحال انجام درک کنید.

نقوش با برجستگی کم

گاهی اوقات ، مردم از این نوع هنر به عنوان کم برجسته یاد می کنند. تفاوت این با نقش برجسته این است که اشکال در سطح پایین قرار دارند به طوری که تقریباً گرد نیستند. بنابراین ، بیشتر تمرکز در نمای جلو است ، از این طریق می توانید چشم انداز هنرمند را درک کنید. افزایش آن چنان ناچیز است که تقریباً می توان آن را از دست داد ، اما همچنین به قدری بالاست که اختلاف در سطح را ایجاد می کند.

معروفترین مجسمه های دنیا

نقش فرو رفته

ممکن است با این شکل از هنر روبرو شوید که با نام های دیگری مانند intaglio یا نقش برش خورده است. با دو مورد بالا ، توجه خواهید کرد که این اشکال به صورت برجسته از پس زمینه بیرون می آیند. در این فرم ، کنده کاری در زیر سطح صورت می گیرد. بنابراین نام غرق شده یا فرو رفتگی دارد.

حکاکی

حکاکها برای دستیابی به طرحی که در ذهن دارند ، با خرد کردن یا برش دادن مواد هنری را خلق می کنند. بنابراین آنها به مواد سخت مانند چوب و سنگ نیاز دارند که می توانند با سهولت روی آنها کار کنند و از اسکنه ها یا سایر ابزارهای تیز در ایجاد خود استفاده می کنند. با توجه به اینکه کنده کاری شامل برداشتن جرم از مواد موجود در بازی است ، از آن بعضاً به عنوان یک فرآیند کسر کننده یاد می شود. نکته قابل توجه در مورد این فرم این است که بیشتر مجسمه های ساخته شده در گذشته در نتیجه استفاده از آن است.

 مجسمه sculptures
حکاکی

مجسمه سازی کامل

این فرم با نام free stand نیز نامیده می شود. این در یک فضای سه بعدی وجود دارد و به همین دلیل است. شما باید اطراف مورد بگردید تا همه جنبه های آن را ببینید. برخلاف نقش برجسته که نمای جلو شما را به ایده پشت کار می رساند ، چیزهای بیشتری برای دیدن در این فرم وجود دارد. بسیاری از اشیا ساخته شده با استفاده از این تکنیک مجسمه سازی ساخته شده اند ، به ویژه اشیا ساخته شده به افتخار افراد برجسته در جامعه است.

مدلسازی

در این فرم ، هنرمند از یک ماده نرم استفاده می کند که کار با آن مانند گچ یا موم آسان است و آنها به آرامی روی جسم کار می کنند تا زمانی که به طرح مورد نظر برسند. تفاوت این با حکاکی در این است که در اینجا ، هنرمند به جای اینکه از آن کاسته ، به مواد اضافه می کند. به همین دلیل ، گاهی اوقات به عنوان یک فرآیند افزودنی شناخته می شود. معمولاً هنرمند فرم را بر روی ماده دیگری ایجاد می کند که می تواند به شی پشتیبانی کند و در نتیجه شکل خود را حفظ کند.

ریخته گری

دراین فرآیند ، هنرمند مواد قابل انعطاف یا مایع را به قالب اضافه می کند و اجازه می دهد تا سفت شود. شی حاصل که به گچ معروف است ، شکل قاب را می گیرد.

مجسمه سازی خاص سایت

این شکل از هنر نیز با نام مجسمه سازی نصب می شود و در تبدیل فضاها به قطعات هنری کار می کند. این از مواد موجود در سایت برای کمک به ترکیب هنر با مکان استفاده می کند و برای تجربه هنر باید در سایت گشت بزنید.